Airconditioning

Řízení teploty a vlhkosti prodejních či kancelářských prostor v požadovaných mezích zajišťuje optimální pracovní prostředí a tepelnou pohodu.

Některé speciální výrobní procesy a výpočetní technika také často vyžadují klimatizované prostory.

Systémy chlazení a topení (HVAC)

Pro klimatizaci velkých objektů se obvykle používá systému nepřímého chlazení. V uzavřeném okruhu se vychlazuje voda nebo nemrznoucí směs. Vychlazená kapalina cirkuluje rozváděcím potrubím k výměníkům tepla. Stejný výměník lze použít pro chlazení i topení.

Chlazení přímým odparem je energeticky výhodnější způsob klimatizovaní prostor. Moderní technologie regulace výkonu chladicích jednotek odstraňuje nebezpečí zamrzání výparníku.

Zdroj chladu - Chiller

K vychlazení obíhající kapaliny se používá různě vykonných chladičů vody – chillerů. JDK chladiče vody typu WTE a WDE jsou vhodnou volbou.

Zdroj chladu pro přímý odpar

Pro použití ve VZT sestavách s přímým odparem nabízíme kompaktní kondenzační jednotky řady CH nebo kondenzační jednotky řady JHE. Progresívním řešením jsou JDK paralelní jednotky typu THE. Všechny jednotky pracují s chladivem R407C. Regulace výkonu u řady THE je možná v rozsahu 0/50/100% nebo plynule 5 až 100%.

Přesná klimatizace řady AC

Někdy přísné požadavky na technologické procesy nebo testování vyžadují přesné a nezávislé řízení nastavené teploty a vlhkosti. Teplota a vlhkost musí být v daném rozsahu plně a nezávisle ovladatelné. JDK přesná klimatizace řady AC tyto požadavky splňuje.

Optimalizace návrhu

Optimalizovaný návrh jednotek JDK zaručuje vysokou účinnost a nízkou spotřebu elektrické energie. Proč je tomu tak? Při návrhu JDK jednotky chlazení kapalin jsou požadované pracovní podmínky podrobně diskutovány se zákazníkem a v JDK aplikačním engineeringu je vždy každý komponent okruhu znovu výpočtově ověřován. Jenom tak je zaručeno, že jsou komponenty okruhu vzájemně sladěny a mohou bezproblémově spolupracovat.

Selected references
Klimatizace Indonézské džungle ZOO Praha (AR005, 180kB)